sobota

W Sejnach, nie jest to ładne miasteczko, ładne są tylko dwie barokowe wieże kościoła, które górują nad miastem. Miasto oblepione Dudą. Dwa rodna też pod znakiem Dudy, stoi z obu ich stron na stelażach, wygląda to tak, jakby władze miasta bezwstydnie promowały Dudę.

Deszczowo i burzowo. Za mało się ruszam, za dużo śpię. Zamiast ruszać kończynami, ruszam myślami, czytam.

Jeffrey Isaac, amerykański politolog i publicysta polityczny ostrzega, że Trump jest narcystycznym potworem, i że marzy o dyktaturze. pisze : Przyszłość liberalnej demokracji wisi na włosku. I niczego nie można mieć za pewnik. Amerykańska demokracja wymaga obrony. Trump musi zostać pokonany. A wtedy będzie można wznowić długotrwały i trudny projekt ożywienia demokracji i stworzenia bardziej sprawiedliwego społeczeństwa. Nikt nas nie ocali, jeśli nie ocalimy siebie.

Pani Jola, która kiedyś zajmowała się naszymi dziećmi i domem, dzwoni do nas z pozdrowieniami. Bardzo ją lubiłem, pełna energii, światła, dobra i uczciwa. Oglądam jej stronę na fecbooku. Z okropny błędami ortograficznymi pisze, że Duda jest uczciwy i prawdomówny. Ocenia go tylko po gadaniu, a co to jest demokracja, nie ma pojęcia.

PODYSKUTUJ: