pierwszy poniedziałek roku 2018

Sylwester bezbolesny a nawet przyjemny, w kinie, a potem u przyjaciół.

Film „Florida project” , grają głównie dzieci, patologiczna rodzina, smutno śmieszne, bardziej śmieszne. Stany ukazane w tym co jest tam chore, bez litości, ale serdecznie.

Są filmy już gotowe i dojrzewające w nas, ten jest taki.

Spotkałem w kinie Tadzia Baczkę, nie widziałem go ze 40 lat, może więcej. Jak on mnie poznał…? ja jego nigdy w życiu. Wyjątkowo miły człowiek, wycałowaliśmy się serdecznie. Przedstawił mi swoja żonę, już bardzo starsza panią. Po tym też poznałem ile lat nam uciekło.

Przełom roku u Iwonki i Pawełka, smacznie i serdecznie. We mnie i w nim pasemka smutku, więc pasowaliśmy do siebie.

Ten miniony rok był dla mnie dobry, bo przeszedłem go suchą nogą, a zmora tylko czasami rzucała się na kraty klatki, ale nie wydostała się z niej. Dla Polski był straszny. Dlaczego, nie napiszę lepiej niż Magdalena Środa „. Przyzwoitość jest nazywana zdradą, zniewolenie – wolnością, konformizm – służbą, hucpa i pycha – godnością, kompromitacja – wstawaniem z kolan, rydzykomania – chrześcijaństwem. Fałsz nazywany jest prawdą, wolna opinia – jest karana kryminałem, faszyzm nazywany jest patriotyzmem, chamstwo – sukcesem medialnym. Różne gnidy cieszą się popularnością, ludzie prawi spychani są do podziemi. Na sztandarach (politycznych i medialnych) jest kłamstwo i szaleństwo. Degradacja Polski staje się faktem. Brrr.. trzeba to wszystko odwrócić. Niech 2018 będzie rokiem Odwrócenia.”

PODYSKUTUJ: