środa

wczoraj w nocy wysłałem tekst do Dagens Nyheter, pisałem jak natchniony,  w poruszeniu i gniewie. Dzisiaj rano szef Dagens pisze mi , tekst przerażający i (wonderfull) , świetnie napisany. Idzie do przekładu.W tym tradycyjnie spokojnym szwedzkim dzienniku on będzie płonął.”Jest tam krótki wykład historii,  dla Szwedów ale tez mój ton bardzo osobisty osobisty i skrawki wspomnień.  Tytuł Polski horror”, zaczyna się od słów. J

Miliony ludzi w Polsce codziennie budzi się w nadziei, że to, co się dzieje, że rządy prawicy (PiS), to tylko zły sen. A przecież po ćwierć wieku wolności, po zakorzenieniu się w Unii Europejskiej, Polska jest już jak inna, lepsza planeta.   Ekonomia uparcie dobrze funkcjonuje. Wielu ludziom jest trudno, ale nie ma w kraju biedy . O tak, jednak dokonaliśmy niezwykłego cywilizacyjnego skoku! Są jednak liczni, którzy przegrali wielką zmianę i na pewno za mało mieliśmy dla nich empatii, za mało dbałości o ich los. To co się stało, to też ich gniew.

Na mieście spotkanie z Arturem Wolskim  w kinie Atlantic, gdzie urzęduje. Od lat animuje to miejsce, kilka razy mnie angażował   i zawsze było ciekawie..dzięki niemu bliskie spotkania z Wajdą, Bartoszewskim i Wilkoniem………do Wilkonia dzwonić na nowy rok. Zimno i dosyć pusto na mieście ..

W Media Markt, nagle czyjś cień, to stoi naprzeciw mnie Łukasz Korolkiewicz i uśmiecha się do mnie ze swoje bródki.  Mówimy oczywiście o politycznej paranoi  i jak to boli. Jego wystawa w Galeria Opera, Teatr Wielki,  do 17 stycznia. Polecam, Genialna

Mój tekst będzie w Dagens Nyheter w najbliższy wtorek, poszedł to tłumaczenia  …

O 20 .40 w Superstacji….taki dzień, że nie mogę się na niczym skupić. Co jaj ma mówić ludziom, taki syf dookolny…

Kuba odjeżdża, dobrze, że jestem w formie, by bronić zdrowego rozsądku. Media prywatne , rosną na znaczeniu. Telewizja publiczna zmieni się w Telewizję Trwam. Polsat TVN,  niech otwierają szampana.

Mateusz Kijowski twórca KODu, prosi mnie abym go zaakceptował jako znajomego. Miło mi. Wymieniamy pozdrowienia.

PODYSKUTUJ: